The Limpopo Tourism Agency (LTA) was established in terms of the Northern Province Tourism and Parks Board Act 8 of 2001.
The mandate of the LTA is to promote, foster and develop tourism to and within the Limpopo Province.

Contact

Tel: +27 (0) 15 293 3600

Mail: info@golimpompo.com

Follow Us

Follow us

Sign up to newsletter

GO UP
Enigma

Інклюзія без ілюзій: приклади впровадження інклюзивної освіти на Полтавщині

Кабінет міністрів України оприлюднив постанову, в якій йдеться про підвищення мінімальної заробітної плати лікарям та медперсоналу. У вересні Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка мала дозволити медикам отримати обіцяні доплати до зарплати вже до кінця вересня. На доплати з «коронавірусного» фонду виділять 6 мільярдів гривень. У II кварталі зарплати скоротилися в порівнянні з 2021 роком на 0,4% до 13 723 гривень, у III кварталі зросли на 3,0% до 14 619 гривень, у IV кварталі зросли на 8,0% до 16 477 гривень. За даними статистичного відомства, середня зарплата у I кварталі 2022 року становила 14 620 гривень, що на 13,9% більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Щоправда, вони поки що залишаються на рівні грудня 2021 року та зростуть лише з жовтня 2022 року, що й показує таблиця нижче. Медичних сестер на рівні 13 500 гривень, лікарів – на рівні 20 тисяч гривень. Окрім того, президент закликав представників місцевої влади не допускати ситуацій, https://ukrainatoday.com.ua/iakym-bude-pidvyshchennia-zarplaty-likaria-u-2023-rotsi-v-ukraini-ostanni-novyny/ коли «керівник лікарні отримує за місяць 100 тисяч гривень, а лікарі та медсестри – шість».

Розглянемо детальніше, яка зарплата медсестри в Україні та які гарантії в оплаті праці має медична сестра. У результаті підвищення зарплат кожна лікарня в Україні має знайти у середньому додаткових 2-3 мільйони на місяць. Наприкінці серпня комітет Верховної Ради з питань бюджету погодив підвищення зарплат медичним працівникам. Також у проєкті бюджету передбачено 3,1 млрд грн для централізованої закупівлі обладнання, зокрема для покращення матеріально-технічної бази лікарень, бактеріологічних та фізико-хімічних лабораторій Центрів з контролю і профілактики хвороб, створення лабораторій експертного рівня для проведення досліджень, які використовуються в трансплантації. Кошти виділяюсь на медицину, створення комфортних умов проживання в країні як місцевого населення, так і працевлаштованих іноземців. При цьому, згаданий вище рівень заробітної плати не є фіксованим і може бути збільшений керівником закладу охорони здоров’я шляхом встановлення доплат та надбавок з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи. Зокрема, забезпечити якісну інфраструктуру та обладнання для їх роботи. Закладені гроші як для фінансового кредитних угод, так і для прямих закупівель медичного обладнання. І я очікую, що він стане чітким сигналом для поновлення престижу і важливої ролі медиків в українському суспільстві», – додав Зеленський і попросив уряд врахувати підвищення мінімальної зарплати для медиків під час складання бюджету на наступний рік.

«Уряд розпочинає процес підготовки бюджету на 2022 рік. «Бюджет 2022 року передбачив кошти і додаткове збільшення програми медичної гарантії на 34 мільярди гривень для того, щоб відбулося збільшення заробітних плат медичних працівників. Фахівцям з початковим рівнем вищої медичної освіти та бакалаврським рівнем вищої медичної освіти платитимуть 13 500 гривень. 13 500 грн фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим бакалаврським рівнем вищої медичної освіти. Загалом у державному бюджеті на цей рік на зарплати лікарям виділили додаткові 2,1 млрд грн. Президент України Володимир Зеленський підписав указ про підвищення мінімальної зарплати для медичних працівників. За словами міністра, в Україні планують підвищення зарплатні медичних працівників уже з наступного року. У грудні президент Володимир Зеленський заявляв, що середня зарплата лікаря по Україні становитиме 24 тис. За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, мінімальна заробітна плата на рівні 20 тис. Так, в Україні зарплату лікарів на 2022 рік встановили на рівні 20 тисяч гривень. Виконуються ці дослідження на коагулометрі TS-400, що дозволяє визначати базові тести (протромбіновий час з розрахунком МНО, АЧТЧ, тромбіновий час, фібриноген) на більш якісному рівні. Наприклад, їй треба міняти підгузок або робити час від часу уколи. То треба з умом заміняти . Тож вона дозволять з 1 січня 2023 року підвищити базову зарплату медичним, фармацевтичним працівникам та фахівцям з реабілітації закладів охорони здоров’я державної та комунальної власності.

А улітку повідомлялося про критичну ситуацію із виплатою заробітної плати працівникам медичної галузі. Згідно з документом, лікарям (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я встановлено мінімальну зарплату в розмірі 20 000 гривень. Проте на даний момент, на відміну від регіональних онкоцентрів, де зарплати лікарів та персоналу вже суттєво підвищилися, співробітники інституту отримують винагороду за працю на тому рівні, який був ще до етапу медичної реформи. В останні п’ять років багато чеські лікарі поїхали працювати в сусідні країни, тому в Чехії спостерігається дефіцит кваліфікованих лікарів і медичні установи країни охоче беруть на роботу іноземних фахівців. За заявою голови МОЗ РК Ажар Гініят, в 2022 році середня заробітна плата лікарів доведено до 421 тисячі тенге. За прогнозом НБУ, у 2022 році певний стримуючий ефект на зростання зарплат матимуть обмеження на збільшення зарплат працівників державних органів влади, хоча його значною мірою нівелюють анонсовані підвищення зарплат в освіті та охороні здоров’я.